Search

Recepte - smilšu riekstiņi ar vārītu iebiezināto pienu


Riekstiņu cepumi daudziem atgādina bērnību, īpaši vārītā iebiezinātā piena bundžiņas "izlaizīšanas" brīdis (atzīstieties! 😊 )

Kad ārzemēs esot tos sakārojas, bieži vien tiek atmests ar roku, jo vārīts iebiezinātais piens nekur nav redzēts, kur nu vēl riekstiņu formiņas.. Bet nē, mīļie, viss nepieciešamais nav nemaz tik grūti sasniedzams!


Paši čaklākie var ieguldīt riekstiņu pannas vai formiņu iegādē :

https://www.amazon.fr/dp/B07DMZZQJY/ref=cm_sw_em_r_mt_dp_A4KCB2GHZWN9CYHVCRZ5

vai

https://www.amazon.fr/dp/B01FXINYTC/ref=cm_sw_em_r_mt_dp_6TC6YEVNE0AN3DRMHWZA


Un vēl daudz iespēju internetā.. Bet, ja negribas tērēt naudiņu, šī recepte izdosies lieliska arī tad, ja izcepsiet šo mīklu plānu, apaļu cepumu veidā uz pannas cepeškrāsnī. Cepums, vārītā piena kārta (bieza) un otrs cepums. Pavisam vienkārši! Gandrīz kā latviešu Oreo. 😋


Tikt pie vārīta iebiezināta piena ir vēl vienkāršāk. Ejam uz veikalu un pērkam bundžiņu iebiezinātā piena. Francijā tas saucas "lait concentré sucré" un atrodas gandrīz visos veikalos. Tas izskatās tā :Derēs jebkurš zīmols.


Nu tad ķeramies pie darba!👩‍🍳👨‍🍳


Pagatavošanai vajadzēs :


  • 250 g miltu 🌾

  • 80 g cukura vai pūdercukura

  • 150 g sviesta

  • 1 olu 🥚

  • Šķipsnu vaniļas cukura

  • Pus tējkaroti cepamā pulvera vai dzeramās sodas

  • Šķipsnu sāls

  • 1 kārbu kondensētā piena 🥛


Sākam ar vārīto iebiezināto pienu, jo tam jāvārās aptuveni 2,5 līdz 3 stundas, un tad jāatdziest (jo citādi var sanākt nejauki apdedzināties!)


Katlā ielejam diezgan lielu daudzumu ūdens, tā lai bundžiņa tiek pilnībā pārlieta ar ūdeni. Liekam vārīties uz 2,5 - 3 stundām. Pēc tam uzmanīgi ņemam ārā, lai neapdedzinātos, liekam dzesēties un ķeramies klāt mīklai.


Sviestu mazliet sasilda un sagriež gabaliņos, sajauc ar miltiem un cukuru, pievieno cepamo pulveri, sāli un vaniļas cukuru. Mīklu veido ar pirkstiem, drupačās. Pievieno olu un no mīklas izveido bumbiņu. Ietin mīklu pārtikas plēvē un atstāj uz pusstundu nostāvēties.


Tie, kam ir riekstiņu formiņas vai panna - mīklu sagriež nelielos, vienādos gabaliņos, ieziež formiņu ar eļļu un ar pirkstiem vienmērīgi iespiež formiņā.


Ja nav formiņas un taisām parastos cepumus - mīklu liek uz galda, uzber mazliet miltus un izrullē 4-5 mm biezumā. Ar nelielu glāzīti, diametrs apmēram 5 cm, izspiežam cepumu formiņas un liekam tas cepamajā pannā uz kuras uzklāts cepamais papīrs. Liekam cepties 10-15 minūtes 180° temperatūrā, līdz cepumi kļūst zeltaini brūni. Personīgs viedoklis, jo brūnāki, jo garšīgāki! :)


Cepumus atdzesē, ņem katru otro cepumu un uz tā liek pa tējkarotei (vai vairāk😋) vēl silta vārītā iebiezinātā piena un pārklāj ar otru cepumu.


Tie, kas ķērās pie formiņām- izņem cepumus no formiņas, tos atdzesē un katru riekstiņu cepuma pusīti piepilda ar varīto pienu, tās saliek kopā un voilà!


Lai labi garšo!Pastāstiet, kā Jums sanāca, atzīmējot mūs @latviabox instagram!

13 views0 comments