Search

Ziemassvētki ar Latvijas garšu

Updated: Nov 23, 2020

Decembris jau min uz papēžiem un pavisam drīz būs klāt, pamazām gribas sajust to īsto svētku sajūtu, lai gatavošanās svētku maratonam noritētu ar patiesu siltumu un prieku sirdī.


Varbūt čaklākie jau sākuši domāt par dāvanām - sev (gan jau daudzi piekritīs, ka dāvanas sev ir superīga lieta 😋 ) vai saviem tuvākajiem. Bet ja Tu vēl neesi pat tuvumā domām par dāvanām - nesatraucies. Mums priekš Tevis ir lieliska iespēja iepriecināt sevi, savus tuvos un mīļos, ja neesat Latvijā.


Pastāstīsim par decembra kastīti, kas noteikti būs lieliska un oriģināla dāvana! Noteikti svarīgi būtu zināt, ka pasūtot kastīti varat pievienot personalizētu ziņu, kas tiks nodota tās saņēmējam! 💌
🎄 Decembra jeb Ziemassvētku kastes saturs 🎄Kad ārzemēs kāds jautā, kas ir tipiski latviešu ēdieni, noteikti jāatbild - pelēkie zirņi! Tā ir svarīga sastāvdaļa no Ziemassvētku galda, ar speķi un sīpoliem, vai vienkārši pilna sauja, lai atvairītu asaras. Bet noteikti būsi ievērojis - tos var atrast tikai Latvijā! Kastītē atradīsiet 500 g. mūsu partneru, z/s Kaņepītes, bioloģiskos, lielos pelēkos zirņusPar pagatavošanas ieteikumiem pastāstīsim nākamajā bloga rakstā!Kas gan būtu Ziemassvētki bez piparkūkām! Katram gan laikam ir savas mīļākās - vai plānas, vai biezas, kraukšķīgas vai mazliet mīkstas viducī... Šoreiz izvēlētas Floras plānās, kraukšķīgās medus piparkūkas (200g), nenoliedzama klasika daudzās mājās savas unikālās, medainās garšas dēļ.


Cerams, ka tie, kam vairāk pie sirds ir biezās piparkūkas, mums piedos! ☺️Domājām, domājām, kas tad vienmēr ir uz svētku galda un bez kā nevar iztikt...

Cepetis ar štovētiem kāpostiem! Uz katra galda, katru gadu... Bet tos abus diemžēl kastītē neizdodas ielikt, toties piedevas, kuras, jebkurā valstī esot, padarīs jebkurus "choucroute", "sourcrout" jeb "sauerkraut" un jebkuru cepeti par īstu latvisku svetku ēdienu - tos gan!


Iegādājies Ziemassvētku kastīti šeit : www.latviabox.com/buy


Štovēto kāpostu noslēpums - ķimenes! Kastītē atradīsiet 250g paciņu "Manas

Garšas" nemaltas ķimenes.


Noslēpums, kā "latviskot" ārzemju veikalos nopērkamos skābos kāpostus : pannā vai katliņā karsēt 2-3 ēdamkarotes cukura līdz tas karamelizējas, pievienot karameli kāpostiem, kas tiek karsēti katliņā, iebērt ķimenes pēc garšas (jo vairāk, jo labāk, mēs teiktu!), visu kopā 10 minūtes savārīt, un rezultāts diezgan līdzīgs!

Nākamajos bloga rakstos atradīsiet pilnu recepti.


Bez štovētiem kāpsotiem ķimenes noderēs arī pīrāgiem, tējai un, ja ir luste uzņemties tādu projektu - mājās taisītam Jāņu sieram vasarā!Un ir viena piedeva cepetim, kotletēm un pat galertam, bez kuras grūti iegūt to pašu Latviskāku garšu - mārrutki un sinepes! Sinepes gan nekur pasaulē nav noslēpums, toties mārrutki - tos laikam pazīst tikai Ziemeļu puslodē, īpaši Latvijā.

Tāpēc kastīte būs 200g Spilvas klasisko mārrutku.

Varam pačukstēt, ka arī rasols paliek gardāks, ja tam pievieno nepilnu karotīti mārrutku! ;)
Svētku noskaņai vajag arī kādu saldumu, vēl labāk, ja tajā var atrast Rīgas Melno

Upeņu Balzāmu! Maza šokolādes odziņa ar balzāmu un upeņu garšu : kastītē atradīsiet 3 paciņas Laimas tumšās šokolādes konfektes ar Rīgas melno upeņu balzāmu 3x35 g iepakojumus! Tā, lai var pacienāt draugus ar šo unikālo Latvijas balzāma garšu, kas mums visiem tik pazīstama.Kā vislabāk mājās ienest Ziemassvētku noskaņu? Visvieglāk to paveikt ar smaržu- mandarīniem, karstvīnu, kanēli, eglīti, kadiķi...

Tāpēc Jums noderēs "Manas garšas" lieliskā karstvīna garšviela (50g)!

Garšu buķete veidota no - kardamona, Ceilonas kanēļa, apelsīnu miziņas, ingvera, Indijas melnajiem pipariem, kūpinātā cukura, smaržīgajiem pipariem, kadiķogām, krustnagliņām, anīsa un koriandra sēkliņām. Pie tan, visas sastāvdaļas ir BIO sertificētas. Atliek to pievienot sarkanvīnam vai upeņu sulai , to mazliet pavārīt, un Ziemassvētku noskaņa klāt!


Turpinot par smaržu nozīmi Ziemassvētku noskaņas veidošanā, jāpiemin gadsimtiem vecā tradīcija : kvēpināšana.

Mūsu senči pagāniskajās svētku tradīcijas dedzināja bluķi un to vilka ap māju, lai

atbrīvotos no pērnā gada neveiksmēm, nelaimēm un sliktajām domām. Nu, šīs process varētu nepatikt kaimiņiem un varas iestādēm, īpaši lielajās pilsētās, tāpēc kvēpināšana ir lielisks aizvietotājs. Kadiķa kvēpināšana, ko katrs var veikt savās

mājās (protams, ievērojot visus ugunsdrošības noteikumus) attīra māju, ienes burvīgu smaržu, iznīcina mikrobus un baktērijas, un, kas šādām lietām tic, vai nē, attīra māju no negatīvās enerģijas. Pateicoties superīgajam jaunajam uzņēmumam Latvijā - lv.smudge, kastītē atradīsiet 2 kadiķi kvēpināmos! Sekojiet lv.smudge sociālajos tīklos, noteikti atradīsiet lieliskas idejas mājai un dāvanām!Un vēl katrā kastītē būs īpašs Ziemassvētku pārsteigums, par kuru šobrīd vairāk nestāstīsim un saglabāsim noslēpumu! Tā būs dāvana Jums, no mums - pateicībā par lielisko atbalstu.


Uzdāvini sev vai kādam draugam latviskus Ziemassvētkus! Ja jūsu tuviniekiem nav ideju, ko Jums uz svētkiem dāvināt, varat iečukstēt ausī ideju par Latvia in a Box! 🇱🇻❤️😌


Iegādājies Ziemassvētku kastīti šeit : www.latviabox.com/buy
155 views0 comments